טיפים לשיפוץ נכון

טיפים לשיפוץ נכון

שיפוצים בדירה היא תקופה הדורשת לא מעט הכנות והיערכות – הן כלכלית והן מנטלית. השיפוצים אינם פשוטים אך ישנן כמה דרכים אשר ניתן להוציא לפועל בכדי להקל עד כמה שניתן בכל הקשור במטלת השיפוצים בבית. כאן אנו רוצים להביא לכם כמה טיפים אשר יכולים להקל משמעותית בכל הנוגע להכנות, ניהול והתכוננות כללית לשיפוץ הגדול.

 

היערכות נכונה.

היערכות נכונה לקראת השיפוצים הינה מקנה את הבסיס הטוב ביותר לשאר שלבי השיפוצים. הגעתם להחלטה לבצע שיפוצים? אחלה, כעת בררו מחירים ממוצעים של מגוון הפריטים והעבודות אשר ברצונכם לבצע, קראו וערכו מבחן שוק בכל הנוגע למחירים ולאמינות העסקים. לאחר שבצעתם זאת, כעת אתם יכולים להגדיר לעצמכם תקציב לביצוע השיפוצים הכלליים, חשוב לזכור כי מומלץ להפריש כבין 10% ל-20% אקסטרה מהסכום הנקבע בכדי לעמוד בפני בעיות אשר עלולות להתרחש באמצע השיפוץ עצמו.

 

אנשי מקצוע מול ביצוע באופן עצמי.

אין תשובה חד משמעית, היתרון בביצוע עצמאי הינו חסכון כלכלי, בחלק מן המקרים. ביצוע עצמי עלול להוביל לטעויות אשר נובעות מחוסר ניסיון בנוסף לעובדה כי לא בהכרח נוכל להיערך באופן חכם טרם אנו יודעים כיצד כל העבודה אמורה להתבצע. קבלן שיפוצים רשום ככל הנראה יעלה לכם יותר, אך אם הקבלן הינו אמין ומקצועי, הוא יבצע את העובדה על צדה הטוב ביותר בזמן קצר, כך שלא תצטרכו לדאוג לביצוע העבודה, מה שחשוב הוא אכן לבחור בקפדנות את אנשי המקצוע מהם אתם מתכוונים להזמין שירות.

התנהלות בזמנים.


כהמשך ישירה להיערכות ההתחלתית, חלקו את המטלה מראש והגדירו לעצמכם לוח זמנים לציפיות, כך שלא תמתחו את השיפוצים תקופה יותר ארוכה מהצפוי, ובמידה ותוכלו לסיים את השיפוצים מוקדם ממה שציפיתם אז תדעו על כך מראש. לאחר מכן כמובן שהשתדלו לעמוד בזמנים אשר הצבתם לעצמכם או דברו עם הקבלן אשר מבצע את השיפוץ בביתכם ובררו מדוע אין עמידה בלו"ז אשר נקבע מראש.

 

היו מוכנים להפתעות.


"כוון לטוב ביותר אך צפה לרע ביותר", אין אנו יכולים לדעת בקלות מה יקרה בשיפוצים עצמם, יכולים להתרחש מגוון אירועים במפתיע – פיצוץ צינור מים בטעות, אשר כעת דורש תיקון של יום ואף לעתים מלווה בהפסדים כלכליים אשר חורגים ממה שהקצבתם (לכן המלצנו להפריש סכום נוסף לצורך השיפוץ). אך מעבר לרע, יכול להיות כי אתם תרצו שינויים אחרים מטעמי נוחות או עיצוב במהלך השיפוצים, התנהלו חכם ועשו חושבין האם הרעיון לא יגרום לסטייה מהלו"ז אשר נקבע מראש.


 

דילוג לתוכן