יתרונות מחסום חניה

מחסום חניה

יתרונות מחסום חניה

תארו לעצמכם, שאתם אחרי יום עבודה מעייף ורק רוצים למצוא את עצמכם בבית, אבל בדיוק היום החליט השכן להחנות את הרכב שלו בדיוק בחניה שמתחת לבית שלכם. עכשיו לכו חפשו חניה במקום אחר וכרגיל במקרים כאלה, כל החניות באזור יהיו תפוסות.

מרתיח, נכון? ובוודאי תרצו למנוע ממקרה כזה להישנות בעתיד. אז אם מדובר בחניות חופשיות ברחוב, הרי אין כל כך מה לעשות, אבל אם מדובר בחניה פרטית שלכם, אין כל סיבה שתאפשרו לאחרים לחנות במקום ולגרום לכם לתור אחר חניות פנויות באזור.

מי ישמור על החניה שלי?

מחסום חניה הוא למעשה כעין שומר אוטומטי שמשגיח על החניה. האמת היא, שלא תמיד מדובר על חניות של אנשים פרטיים. אלו יכולים להיות גם מגרשי חניה של מרכזי קניות, מלונות או משרדים, אשר יש צורך למנוע מאנשים שאינם לקוחות של אותו מקום להיכנס בחופשיות לחניה. במקומות כאלה, הצורך במחסום חניה הוא גדול יותר ולרוב ישתמשו במחסומים חשמליים כמו אלה שמופעלים על ידי שלט והשלטים יחולקו רק לבעלי רכבים המורשים לחנות באותו מגרש.

למה לבחור דווקא במחסום חניה?

מחסום חניה הוא אמצעי שחוסם באופן פיזי כניסה של רכבים שאינם מורשים לחניה פרטית. בשונה משלטים שאוסרים על חניה, שאין בידם כל אפשרות פיזית למנוע מנהגים לנסוע ולהחנות באותה חניה. על כן, סביר להניח שאם אתם נתקלים בצורך למנוע "השתלטות" על החניה שלכם, עדיף לכם לבחור במחסום פיזי שיעשה את העבודה כמו שצריך.

חניה פרטית? – כך היא אכן תישאר כזו

הפתרון הפשוט והקלאסי לשמור על חניה פרטית הוא כמובן מחסום חניה. קיימים אין ספור סוגים של מחסומים לחניות – מחסומים חשמליים כמו זרוע, שערים חשמליים, דוקרנים, מחסומים על שלט וכן מחסומים ידניים כמו מחסומי שרשרת ועוד מחסומים מסוגים שונים. המשותף בין כל אלו הוא כמובן המטרה שלשלמה הם נועדו והיא – לשמור על החניה שאף אדם זר לא יחנה בה את רכבו.

שומר חניה אוטומטי

תפקידם של מחסומי חניה הוא כאמור לשמור על החניה מפני כניסה של רכבים שאינם מורשים. בעבר, היה צורך להעמיד שומר אנושי בכל חניה על מנת שזה לא יקרה, אך כיום, ניתן להתקין מחסומים מסוגים שונים אשר פתיחתם מתאפשרת על ידי קוד, מפתח מיוחד או שלט כך שרק בעלי החניה יכולים לפתוח אותם.

3 סיבות למה להתקין מחסום חניה:

  • חוסך זמן – כאשר יש לכם חניה מובטחת, לא תצטרכו לבזבז זמן בחיפוש אחר חניה פנויה וכן לחסוך את הזמן של הליכה רגלית במקרה בו מצאתם חניה פנויה רק במרחק גדול מהיעד.
  • חוסך כסף – כמה דלק הולך לכם רק כאשר אתם מחפשים חניה? כמה פעמים שילמתם דמי חניה לחניונים או חטפתם דוחות על חניה במקום אסור? לא עוד. כשיש חניה שמורה, הכול הרבה יותר פשוט.
  • חוסך עצבים – מי כמוכם יודע כמה אנרגיות יכול לקחת לכם החיפוש אחר חניה? כמה קללות חטפו בעלי הרכבים על שלא השאירו לכם מקום לחנות? התקנת מחסום חניה יאפשר לכם להימנע מעצבים מיותרים ולהבטיח שבכל עת שתרצו לחנות, תהיה לכם חניה זמינה.
מחסום חניה
Barrier

מחסום חניה למניעת נזקים לרכב

סיבה נוספת וחשובה לא פחות מדוע כדאי להתקין מחסום חניה, הוא ענין הנזקים לרכב. רכבים שחונים בצידי הכביש – אפילו במקומות מותרים – חשופים הרבה יותר לפגיעות ולנזקים. בין אם אלו פגיעות כתוצאה מרכבים שחולפים בסמוך ובין אם מדובר על פורצים וגונבי רכבים שעבודתם קלה בהרבה במקומות פתוחים.

דילוג לתוכן