סידור הבית

סידור הבית

מי מפחד מעבודות של סידור הבית?

אם אתם רוצים לגור בדירה נעימה ומרווחת מאד, תתפלאו לגלות שהמפתח לא מתחיל בכך שתרחיבו ותעשו שיפוצים בבית – אלא פשוט שתקפידו על סידור הבית באופן קבוע. דירה מסודרת יותר – היא דירה שיש בה תחושה של יותר גודל וריווח, וזו עובדה שנבדקה והוכחה! בית מסודר הוא פשוט בית שנעים יותר שלהות בו ויש בו פחות תחושה של צפיפות. מעבר לכך, כמובן שכאשר הבית מסודר, קל יותר לנקות אותו, נעים יותר לארח בו, וקל למצוא את כל מה שאתם מחפשים.
אז איך מתחילים לסדר?

כמה טיפים כלליים לסידור הבית

  • צרו סגנון מוגדר – אחד הטיפים החשובים עבור סידור הבית הוא ליצור סגנון מוגדר. זה לא אומר שהוא חייב להיות משעמם או אחיד – אבל בוודאי מוגדר. כלומר, אם בחרתם למשל לשלב צמחיה בבית שלכם, עשו זאת בחן ובנועם, ואל תדחפו עציצים בכל מקום. אם אתם רוצים שהספרייה תהיה האלמנט המרכזי – סדרו בה את הספרים כך שהם יהיו יפים לעין, שלבו בה פריטי נוי, ובקיצור – תנו אופי לדירה וגם תסדרו אותה בהתאם.
  • שילוב בפינות מפתיעות – כשאתם מבצעים עבודות של סידור הבית, חשוב גם לדעת שלא חייבים לדחוף את כל הפריטים לתוך הארון או לתוך המגירות. לפעמים הסידור הוא דווקא להציג לראווה פריטים מסוימים – כמו ספרים, ספלים, ענתיקות שונות, מתקני עיתונים, מתקנים לתליית בגדים, ועוד. ברגע שהם חשופים לעין, הם דווקא מוסיפים לא מעט אופי לבית שלכם, וגם יוצרים סדר.

מי מסדר את הבית?

אולי אחד הטיפים הקריטיים ביותר, הוא שהמלאכה של סידור הבית לא צריכה ליפול על הכתפיים שלכם בלבד!
אם אתם משפחה עם ילדים צרו וחלקו את המשימות בין כלולם. כל אחד יהיה אחראי על תחום מסוים, וכך חוסכים בזמן ומסדרים בצורה יעילה יותר.

דילוג לתוכן