שיפוץ הבית

שיפוץ הבית

שיפוץ הבית באופן עצמאי – האם זה אפשרי?

כשאתם רוצים להתחיל בעבודות של שיפוץ הבית שלכם, אתם עומדים מול ההתלבטות הנצחית – האם לפנות לקבלן שיפוצים שינהל את כל העבודה ויפנה כלל אנשי המקצוע, או לנסות ולנהל בעצמכם את כל תהליך השיפוץ?
שימו לב ששיפוץ עצמאי אין משמעות ושאתם עושים הכל לבד, כי תמיד תזדקקו לליווי של אנשי מקצוע (לעבודות גבס, עבודות חשמל, עבודות אינסטלציה וכיו"ב),
אך המשמעות היא שאתם מנהלים את הכל בעצמכם.
זה בהחלט אפשרי אם תיישמו את הטיפים הבאים.

אז איך משפצים באופן עצמאי?

  • לבחור בעלי מקצוע בדקדקנות – חשוב מאד להבין שלא רצים לתהליך של שיפוץ הבית באופן עצמאי, אלא יש להתאזר בסבלנות.
    יש לבחור כל איש מקצוע בעצמכם כאמור, ולכן יש להקדיש לכך את הזמן המתאים. יש לאסוף כמה שיותר המלצות, לבצע השוואות של הצעות מחיר, ולבחור רק את האנשים המוכשרים והאמינים ביותר – וזה מתכונת לכך שהשיפוץ יעבור בהצלחה.
  • בצעו מדידות מדויקות – עוד לפני שתתחיל העבודה על שיפוץ הבית, חשוב שתבצעו מדידות לכל הבית כך שתדעו מה המידות של כל חדר וחדר.
    זה עניין חיוני והכרחי כדי שהשיפוץ בהמשך יהיה פשוט ותרכשו את החומרים המתאימים לעבודה.
  • תכננו סדרי עדיפויות – לא תמיד תספיקו בשיפוץ לבצע הכל, ושי גם עניין של תקציב מוגבל. לכן, כשמתחילים לתכנן את שיפוץ הבית חשוב מאד לחשוב מה הדבר החשוב ביותר מבחינתכם – חדר ילדים חדש? שדרוג של חדר ההורים? הרחבה של הסלון? ברגע שתקבעו מה חשוב יותר ומה פחות – השיפוץ גם יתקדם בקצב טוב יותר.

לא לשכוח את הביורוקרטיה

לסיום, אל תשכחו ששיפוץ של הבית שלכם גם יכול לכלול עבודה ביורוקרטית מסוימת מול הרשויות, אם אתם מבצעים שינויים מרחיקי לכת בדירה שלכם,
ויש להיערך לכך בהתאם, ולפנות לגורם מקצועי שיוכל ללוות אתכם בתהליך זה.

דילוג לתוכן