שערים לבית – חשמלי או ידני

שערים לבית

שערים לבית – חשמלי או ידני

מי שרוצה לבחור שער לביתו חייב לשקול היטב לבחור שער חשמלי. ברור כי שערים לבית שהם חשמליים חשמלי יש יתרונות רבים על פני שערים לבית ידניים, אך יש להם חיסרון אחד משמעותי והוא המחיר, שאליו אפשר לצרף גם את התחזוקה שלו. זה הזמן להבין מה באמת עדיף, והמאמר הזה יספר לכם את כל הפרטים החשובים. 

שער ידני זול יותר 

בגלל שלשער ידני יש יתרון אחד ויחיד על שער חשמלי נתחיל בו. היתרון הזה הוא כמובן המחיר שיהיה הרבה יותר נמוך, ולכך אפשר לצרף גם את התחזוקה של השער שצפויה להיות קלה וזולה יותר. שער ידני לא מכיל מנוע, ההתקנה שלו פשוטה הרבה יותר והמחיר שלו יכול להיות עד 2000 שקלים, מחיר שכמובן לא יהיה רלוונטי בבחירת שער חשמלי. שער ידני אפשר לבחור גם בקלות רבה יותר בגלל שהוא זול יותר, לא מדובר בהוצאה כבדה מאוד ובטח לא אם בוחרים אותו לבית משותף ולא לבית פרטי. 

שערים לבית חשמליים נוחים יותר 

אז אחרי שהסברנו מה היתרון של השער הידני זה הזמן לדבר על שערים לבית שיספקו לכם נוחות גבוהה יותר, כמו למשל מחסום זרוע, שער הרמה, שער גלילה, שער נגרר או בקיצור שערים חשמליים. כל אחד מהשערים הללו יכולים להתאים לבית אחר במידה שונה כאשר יש דבר אחד משותף לכולם, הם נפתחים בלי שאתם נוגעים בהם. כל מה שצריך לעשות כדי לפתוח את השער החשמלי הוא ללחוץ על כפתור או להתקשר למספר טלפון מסוים שמובנה במערכת, ולעתים רק להתקרב אליו והוא כבר יזהה את לוחית הרישוי שלכם לבד. היתרון הזה יהיה משמעותי יותר אם מזג האוויר יהיה בעייתי. 

שער חשמלי שקט יותר 

אולי זה נשמע לכם כמו יתרון די קטן אך הוא משמעותי מאוד לאיכות החיים. אם כבר דיברנו על נוחות בפסקה הקודמת חשוב לזכור ששער ידני לא יהיה נוח כי הוא מרעיש מאוד. שער ידני יכול להיטרק בטעות, הוא גם יכול להיחבט בצד השני והפתיחה שלו יכולה להיות מרעישה גם בגלל חלודה. כל אלו לא יהיו אם מדובר על שער חשמלי.  

שערים לבית חשמליים בטוחים יותר 

שערים לבית עם מנגנון הנעה חשמלי יהיו הרבה יותר נוחים אך גם בטוחים לכל אחד. הביטחון יעלה בעיקר בגלל שהשער החשמלי לא יכול להיפתח בלי מנגנון הפתיחה הייעודי שלו ולכן אי אפשר לפרוץ אותו באותה הקלות כמו שער ידני. שער חשמלי יכול להיות בטוח יותר גם בגלל שאי אפשר להשאיר אותו פתוח בשוגג לאורך זמן כי הוא נסגר באופן אוטומטי. אפילו אם תסגרו את השער הידני בטעות על רכב או על מישהו שעומד על המסילה שלו יש סיכוי ב יותר לפגיעה מאשר עם שער חשמלי שלו יש חיישנים ייעודיים שמטרתם למנוע מצבים כמו אלו. 

שער חשמלי מגוון יותר 

שער ידני יכול להיפתח בכמה שיטות ספציפיות: או על ידי גרירתו או על ידי הזזה אם מדובר בשער כנף. אמנם יש גם שערים חשמליים לבית שנגררים או שערי כנף אך יש גם שערי הרמה, שערי גלילה ומחסומי זרוע. כך למעשה לא רק שאפשר לבחור שיטת פתיחה אחרת שתהיה נחמדה ומותאמת יותר לבית שלכם או לכל הדיירים האחרים אם מדובר בבניין רב קומות, ולא רק ליהנות מנוחות רבה יותר, אלא אפשר להתגבר על כל מכשול פיזי. לעתים אי אפשר לבחור שער ידני בסגנון שער גרירה וגם לא שער כנף כיוון שאין מקום בצד לפתיחת השער וגם לא ניתן לחסום את המדרכה.  

דילוג לתוכן