4 טיפים לבחירת מחסן לגינה

מחסן לגינה

4 טיפים לבחירת מחסן לגינה

ישראלים רבים חולמים על בית עם גינה פרטית, ולא מעט מהם גם מצליחים להגשים את החלום – בין אם במרחב הכפרי (שבעקבות הרפורמה של רשות מקרקעי ישראל ניתן למצוא בו לא מעט חלקות למכירה או להשכרה, וליהנות בהן מבית צמוד קרקע) או במרחב האורבני (שהרי כמעט כל פרויקט חדש כולל גם דירות גן מושקעות).

הגשמת החלום הנ"ל מובילה כמובן לנחת רבה אולם יוצרת בנוסף גם צרכים שונים, ובהם רכישת מחסן לגינה, ועל מנת לבחור את זה האופטימלי עבורכם כדאי ליישם את ההמלצות הבאות:

  1. קנו מחסן קצת יותר גדול מכפי שנראה לכם שאתם צריכים – מחסן לגינה מגיע בשלל גדלים, ובאופן טבעי כל בעל גינה משתמש במחסן שכזה לצרכים אחרים ועל כן זקוק למחסן בגודל אחר. בין אם אתם מתעתדים לאחסן בו מספר מצומצם של פריטים ובין אם מדבר במקום שישכנו בו שקים של אדמה, מבחר כלי עבודה, כמה זוגות אופניים, אופנוע ועוד מבחר פריטים שלא נמצא להם מקום בתוך הבית עצמו – תמיד כדאי לרכוש מחסן קצת יותר גדול מכפי שנראה לכם שאתם צריכים, הסיבה לכך פשוטה: מרגע שהמחסן יוצב אחר כבוד בגינה שלכם, תמיד תרצו לאחסן בו עוד פריטים, ועל כן כדאי מראש להיערך בהתאם.
  1. השקיעו במנעול איכותי – רוב דגמי מחסני הגינה בנויים כך שניתן לנעול אותם, ומומלץ אכן לבחור בדגם שכזה ולא במחסן שאין בו אופציית נעילה. בנוסף כדאי להשקיע במנעול איכותי, גם אם בשלב הראשוני אתם מאמינים שבמחסן לא יהיו פריטים בעלי ערך של ממש – שכן עוגמת הנפש למראה מחסן שנפרץ ורוקן מתכולתו גבוהה הרבה יותר מעלות רכישת המנעול.
  1. מחסן פלסטיק? רק אם הוא מוגן מפגעי מזג אוויר – מחסני גינה מפלסטיק הפכו בשנים האחרונות לאופציה די רווחת, ואפשר להבין למה: מדובר במוצר זול יחסית, שאינו דורש כמעט תחזוקה שוטפת, חרקים לא מתעניינים בו והוא מגיע בשלל צורות, צבעים ודגמים. יחד עם זאת מומלץ לרכוש מחסן לגינה מפלסטיק רק אם אתם סמוכים ובטוחים שהוא ימוקם כך שיהיה מוגן לחלוטין מפגעי מזג האוויר השונים – גשם, שמש קופחת וכו' – שכן מחסני הפלסטיק סובלים מעמידות נמוכה יחסית, ואם הם חשופים סביר להניח שתוך שנים לא רבות תיאלצו לרכוש מחסן חדש.
  1. אל תוותרו על אסתטיקה – מחסני גינה נתפשים, ודי בצדק, כמוצר שמטרתו פונקציונלית בלבד. אמנם מטרת הצבת המחסן בגינה היא אכן פונקציונלית, אבל אסור לשכוח שמרגע שהוצב המחסן הוא מהווה חלק בלתי נפרד מהגינה שלכם ומשפיע על המראה שלה ועל מידת ההנאה שלכם ממנה.

מחסן לגינה

חזרו רגע לחלום על הגינה ממנו הכל התחיל: האם הוא כלל מחסן סתמי בלב הגינה? סביר להניח שלא. מחסן עץ, לעומת זאת, ישתלב היטב בכל גינה ולא רק שלא יפגום ביופיה אלא סביר להניח שאף ייפה אותה עוד יותר, ואם מקפידים על תחזוקה נאותה (שאגב, אינה תובענית מדי) הרי שתוכלו ליהנות ממנו לאורך שנים רבות.

 

 

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן