5 דברים שצריך לדעת לפני שמשדרגים את המעקה במרפסת

מעקה למרפסת

5 דברים שצריך לדעת לפני שמשדרגים את המעקה במרפסת

מעקה מעוצב מעלה את ערך הנכס ומאפשר התאמה דקורטיבית בין חלל הפנים של הבית לבין חלל החוץ. חושבים על שדרוג מעקות במרפסת? הנה 5 דברים שכדאי לדעת כדי לחסוך זמן וכסף:

מעקה זכוכית עובר תהליכי חיסום

אין סיבה לוותר על המראה האלגנטי והמרשים של מעקות זכוכית בגלל חשש בטיחותי. מעקה זכוכית עובר תהליך מוקפד של חיסום המקנה לו חוזק. היתרון של זכוכית הוא שהאור עובר דרכה וכך המרפסת נשארת מוארת ונעימה.

אפשר לשלב בין חומרים

מעקה מיוצר כיום ממגוון חומרים. מלבד זכוכית מחוסמת ניתן להזמין שדרוג מעקות עם ברזל, נירוסטה, אלומיניום, פרספקס ועוד. בנוסף, יש אפשרות לשלב בין חומרים ולהקצות חומר אחר לכל חלק במעקה.

לא חייבים להסתפק במעקה דקורטיבי

שדרוג מעקות מתבצע גם בגלל צרכים אסתטיים וגם בגלל צרכים פונקציונאליים. רצוי לנצל את ההזדמנות של השיפוץ ולשדרג את המעקה עם עבודות נפחות או פרזול. אפשר להוסיף מאחז יד למעקה ולהשתמש בסורגים.

יש הבדל בין ייצור מעקות לבין תכנון ועיצוב

רגע לפני שאתם משדרגים את המעקה במרפסת, חשבו היטב בידי מי להפקיד את המשימה. זכרו שיש הבדל בין גופים המתמחים בייצור מעקות לבין גופים המעסיקים אנשי מקצוע שיודעים לתכנן ולעצב מעקה. ההתמחות והניסיון של אנשי המקצוע יקבעו את שביעות הרצון שלכם בטווח הקצר והארוך.

הגדרת ייעוד המעקה תלויה רק בכם

אל תסכימו לוותר על הגדרה מוקדמת של ייעוד המעקה. שדרגו אותו לפי הצרכים האישיים ורצונות המשפחה. הבחינו בין מעקה המיועד להפרדה, הגבהה, ביטחון, נוחות ויופי. המרפסת היא חלק בלתי נפרד מהבית ולכן כדאי להשקיע בשדרוג המעקה שלה. נסו לשלב בין כמה שיותר ייעודים והפיקו מהשדרוג את המרב.

דילוג לתוכן