5 סימני אזהרה המעידים שמכונת הכביסה התקלקלה

5 סימני אזהרה המעידים שמכונת הכביסה התקלקלה

מכונות כביסה משרתות את כולנו בחיי היומיום על בסיס קבוע, וכאשר יש לנו מכונת כביסה ביתית אנו יכולים ליהנות מהשימוש בה בצורה משמעותית, אולם מכונות כביסה נוטות לתקלות שונות עם השנים וחשוב להכיר את סימני האזהרה המעידים על בעיה במכונה אשר עלולה לבסוף להוציאה מכלל שימוש.

הנה 5 סימני אזהרה המעידים שמכונת הכביסה התקלקלה

  • בגדים רטובים: אחת מהפעולות האחרונות שהמכונה מבצעת בעת הכביסה הינה סחיטת הבגדים, ופעולה זו דורשת את תפקודן הנכון של כמה מערכות במכונה. במידה והבגדים שלנו יוצאים מהמכונה ספוגים במים (ולא לחים כפי שהם אמורים להיות) מדובר ככל הנראה בתקלה באחת מהמערכות הללו.כביסה
  • חומרי כביסה לא נשטפים: כאשר אנו מוציאים כביסה מהמכונה ורואים עליה שאריות של חומרי כביסה, הדבר מעיד על בעיה חמורה במכונת הכביסה, היות ומשמעות סימן זה הינה שהמכונה אינה עושה שימוש נכון במים או שאינה מערבבת את הבגדים כמו שצריך בעת הכביסה. לעיתים קרובות נראה גם כתמים שלא יורדים וניקיון כללי ירוד של הבגדים לאחר הכביסה.
  • גרימת קצרים: גרימת קצרים בכל שלב של הפעלת המכונה הינו אחד מהסימנים הברורים ביותר לכך שישנה בעיה עם המכונה. למרות האמור, סימן זה לעיתים קרובות מעיד על בעיות אשר ניתן לפתור ואשר לא יחייבו אותנו להחליף את המכונה.
  • חוסר שימוש בחומרי הכביסה: במידה ואנו פותחים את מכל חומרי הכביסה ורואים בו שאריות של חומרי כביסה, הדבר עלול להצביע על מספר בעיות במכונה, היות והוא מעיד על כך שהמכונה אינה עושה שימוש בחומרים אלו.
  • הצפות: מכונות כביסה רבות אשר סובלות מבעיות שונות גורמות לניתוב לא נכון של המים במערכת, דבר אשר עלול לגרום להצפה. ברוב המקרים, כאשר המצב מגיע לכדי יצירת הצפות, לא ניתן יהיה לתקן את המכונה ונהיה חייבים להחליפה.

ישנם מקרים בהם נוכל לטפל בבעיות השונות וישנם מקרים בהם הן אינן הפיכות

כאשר אנו נתקלים באחד מהסימנים שהוזכרו עד כה, מומלץ להיוועץ בטכנאי מכונות כביסה בכדי להבין האם ניתן לתקן את מכונת הכביסה שלנו או שיש להחליפה, כאשר לא כל תקלה תחייב החלפה או תיקון של המכונה.

דילוג לתוכן