3 הדרכים הכי קלות לניקיון הרצפה בבית

שטיפה לרצפה

3 הדרכים הכי קלות לניקיון הרצפה בבית

סיימתם ארוחה חגיגית עם המשפחה? רוצים לנקות את הבית באופן יסודי? במאמר הבא נציג בפניכם את היתרונות של מכונת שטיפה, מטלית מיקרופייבר והשיטה הצבאית

ניקיון של הרצפה קובע באופן ישיר את איכות החיים בבית או בדירה. רצפה נקייה מונעת מחלות ותורמת לשמירה על ערך הנכס, הרהיטים והציוד האישי. יחד עם זאת, לא לכולם יש את הזמן הפנוי לנקות את הרצפה באופן יסודי.

הנה 3 דרכים קלות להשיג תוצאות אופטימאליות של ניקיון רצפה יסודי במהירות הקצרה ביותר:

מכונת שטיפה

עבור ניקיון רצפה בבתים גדולים עדיף לקנות מכונת שטיפה. המכונה הייתה בעבר בשימוש של חברות ניקיון בלבד, אך כיום גם לקוחות פרטיים מנצלים את היתרונות שלה. יש מכונות המשלבות בין פעולות שטיפה וטאטוא ומכונות המתאימות לכל סוגי הריצוף. המכונות מיוצרות על ידי החברות המובילות בעולם וההפעלה שלהם לא דורשת רקע מוקדם. המכונה אידיאלית לבתים עם ילדים, חיות מחמד וכמות גדולה של אורחים.

בכל מכונה יש ציוד המשלים את השטיפה ומבטיח מראה אקסקלוסיבי של הרצפה לאורך זמן. ארגז הכלים המותקן בתוך המכונה כולל בין היתר הליקופטר, מברשת מסתובבת, גלגלת, זרנוק מים טורבו להגדלת הלחץ ועוד. השוואה בין מכונות מבוססת על המפרט הטכני ומאפשרת בדיקה של פרמטרים כמו לחץ מים, הספק חשמלי, ספיקת מים, משקל ואורך צינור.

מטלית מיקרופייבר

אין ספק שהדרך הקלה ביותר לנקות את הרצפה היא פשוט לעבור עליה עם מטלית מיקרופייבר. זו מטלית רב שימושית למשטחים שונים, אך ברצפות היא מציעה יתרונות מיידיים. השימוש במטלית מיועד בעיקר לרצפה ללא כתמים גסים או ישנים. המטלית מיוצרת מסיב סינתטי דק במיוחד והמאפיינים העיקריים שלה הם רכות, עמידות, ספיגה, דחיית מים ויכולת סינון. סיבי מיקרופייבר נפוצים מלבד בענף הניקיון גם בתעשיית הביגוד, הריפודים והמסננים התעשייתיים.

ניקיון של הרצפה עם מטלית מיקרופייבר מתבצע רק לאחר טאטוא עצמאי. אי אפשר לעבור עם מטלית לחה על רצפה עם אבק, שערות, חול או לכלוך. המטלית תורמת לניגוב והרמה של הלכלוך או לייבוש של הרצפה. המטלית מסוגלת להכיל עד שמונה פעמים ממשקלה במים.

השיטה הצבאית

מי שלא רוצה לרכוש ציוד מיוחד ועדיין לנקות את הרצפה במהירות וביעילות, יכול פשוט להשתמש בשיטה הצבאית. זו שיטה המבוססת על מספר שלבים. בשלב הראשון מרימים את כל הרהיטים מהרצפה ושמים אותם בפינה. בשלב השני ממלאים דלי בכמה שיותר תמיסת ניקוי ושופכים אותו בכל הסלון או חלל הפנים של הבית. בשלב השלישי עוברים עם מגב ומפזרים את חומרי הניקוי והמים, ולבסוף גורפים את הכל החוצה.

אחרי השטיפה עוברים עם סמרטוט יבש כדי לייבש סימני מים ולחזור לשגרה. במידה ורוצים לנקות סלון גדול, רצוי לעבור עם סמרטוט לח וכך למנוע סימני גרירה מיותרים.

דילוג לתוכן